icon
icon

Kanallarımızda 2145 kişi sohbet ediyor

Önceki Yazıyı Okuyun

Eklenme Tarihi

3/Ocak/2017

Yorum Sayısı

0

Okunma Sayısı

262

Sonraki Yazıyı Okuyun

Hazan Hakkında ;

Güzellik, doğal olarak var olan bir hediye olsa da, bakımlı olmak bu güzelliğin daimi olmasını sağlamaktadır. Bilinen farklı malzemeler ile farklı cilt bakım maskeleri ve uygulamaları bulunmaktadır. Genel olarak cilt yapılarına ve bünyesel özelliklere göre farklı kişilere farklı cilt bakımları uygulanmaktadır. Doğal maskeler ve cilt bakımları ile doğal bir güzelliğe sahip olmak mümkün olmaktadır. Ayrıca cilt bakımı için uygulanan maskelerde önemli olan unsurlar; öncelikle doğru malzemenin seçilesi sonra ise düzenli bir şekilde uygulanması olarak belirtilmektedir. Cilt bakımı için en etkili uygulamalardan bir tanesi yeşil kil ile cilt bakımı olmaktadır.

 

Gerekli Malzemeler;

Yeşil kil,

Su,

Cildinizin tipine göre isteğinize uygun esansiyel yağlar,

 

Maskenin Hazırlanışı,

Yüze uygulayacaksanız 1 tatlı kaşığı yeşil kili cam kaseye koyun üzerine kremsi bir kıvama gelecek kadar su veya yağlı bir cildiniz var ve bunun için herhangi bir yağ kullanacaksanız onu ilave ederek karıştırılmaktadır. Daha sonra yeşil kıl ile cilt bakımı uygulamasını gerçekleştirmek için göz çevresi hariç tüm yüze sürülmektedir. Ortalama 20 dk. Kadar bekledikten sonra kurumuş olan maskeyi, önce ılık sonra soğuk su ile yıkanması gerekmektedir.

 

Yeşil Kil İle Cilt Bakımının Faydaları

– Cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlamaktadır.

– Cilde parlaklık kazandırmaktadır.

– Düzenli olarak uygulandığında, cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına ve nem oranının dengelenmesini sağlamaktadır.

– Gözeneklerin küçülmesini sağlayarak cilde canlılık vermektedir.

– Cildin kan dolaşımını hızlandırarak yaşlanma karşıtı rol üstlenmektedir.

– Cildi temizleyerek ciltte siyah nokta ve sivile oluşumunun önünü kesmektedir.

– Cildi besleyerek yumuşaklık ve doğal bir güzellik sunmaktadır.

 

Yukarıdaki sonuçlara ulaşabilmek ve sizde cildinizin doğal güzelliğe sahip olmasını istiyorsanız, düzenli olarak yeşil kil ile cilt bakımı yapmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Cilt bakımının yanı sıra cildinize uygun nemlendirici kullanımı da ihmal edilmemelidir.