icon
icon

Kanallarımızda 2145 kişi sohbet ediyor

Önceki Yazıyı Okuyun

Eklenme Tarihi

31/Ocak/2017

Yorum Sayısı

0

Okunma Sayısı

281

Sonraki Yazıyı Okuyun

Hazan Hakkında ;

Gözlük kullananların asla yapmaması gereken makyaj hataları
Gözlük kullanmak çok sıkıcı bir durum olabilir. Ama göz sağlığı için gözlük kullanmamız şarttır. Bunun için sizlere gözlük kullananlara özel asla yapmamaları gereken bazı makyaj hataları adlı bir makale hazırladık.
Gözlük takmak demek makyaj yaparken biraz daha dikkatli olmak demektir. Bazı püf noktalar sayesinde çerçeveler arkasında daha hoş gözler yaratabilirsiniz.
Gözlük takanlar için çok önemli bir uyarıdır. Gözlük kullananların yaptığı makyaj hatalarından ilki kaşları atlamaktır. Kaşlar çok önemlidir. Gözlük takan bir kişinin yapması gereken ilk şey kaş boşluklarını kalem yardımı ile doldurmasıdır.
Özellikle gözlük takarken göz altındaki halkalar daha belirginleşir. Bu durumun nedeni gözlüğün gölge yapmasıdır. Bunu da özellikle gözlük takan bayanların yapmadığı bir hatadır. Bu hata ise kapatıcı kullanamamaktır. Gözlük takanlar halkaları kapatmak için kapatıcıyı unutmamaları gerekir.
Gözlük takarken burun üzerindeki t bölgesi daha parlak hale gelir. Bu parlamayı gözlük takanlar hep unutur. Bu yüzden gün içerisindeki makyajlarda t bölgesine pudra sürmeleri çok önemlidir.
Gözlük takan kişiler koyu bir şekilde allık sürme işleminden uzak durmaları çok önemlidir.
Gözler gözlük altında kaldığı için ekstra bir özen hak ederler. Bunun için makyaj yaparken yapılan hatalardan bir diğeri gözlük takanların far sürmemesidir.
Gözlük takanlarda dediğimiz gibi kaşlar ve ayrıca dudaklar unutulmamalıdır. Dudakların daha dolgu olması çok önemlidir. Bunun için mat renkler her zaman ruj rengi seçimleri arasında yer almalıdır.

Etiketler :