icon
icon

Kanallarımızda 2145 kişi sohbet ediyor

Önceki Yazıyı Okuyun

Eklenme Tarihi

27/Aralık/2016

Yorum Sayısı

0

Okunma Sayısı

220

Sonraki Yazıyı Okuyun

Hazan Hakkında ;

Aşk, dünya üzerinde yaşayan canlı varlıkların arasındaki en güçlü bağdır. Sevgi ise daha dar anlamda aşkın içinde yer alan güzel duygulardır. Aşk ve sevgi her zaman iç içe olmuş iki önemli kavramdır. Birbirine karıştırmak ise doğru değildir. Çünkü sevgisi olan herkes aşıktır diyemeyiz.

 

Aşk mı? Sevgi mi?

 

Aşk her insanın sahip olamayacağı çok özel bir duygudur. Sevdiğimiz kişiye bile aşık olup olmadığımızı anlayamayız bazen. Sevdiğimiz için mi beraberiz yoksa aşık olduğumuz için mi bilmeden yaşarız. Aşk ve sevginin iç içe girmiş olmasına rağmen farkları bulunmaktadır.

 

Peki, nedir bu farklar?

 

Öncelikle sevgisi olan insandan daha az olan aşık insan vardır. Sevgi sınırlı olan bir duygu olabilir ama aşk öyle değildir. Sevgi bitse de aşk devam eder. Bu aslında en önemli farktır. Biri sonsuzluk yeteneğine sahipken diğeri geçici olabilir. O yüzden geçici duyguları kalıcı yapmaya çalışmalıyız.

 

Duygular karmakarışık olduğu zaman içimizdeki sevgi aşka dönüşüyor olabilir. Yani aşkın başlangıcı sevgiden geçer. Sevgimiz aşka dönüştüğü zaman ise sevgiden eser kalmaz sadece aşk görünür. Bu açıdan yukarıda bahsettiğimiz şekilde ikisini karıştırmamalıyız. Hem sevgi hem de aşk gönlümüzün dışarı vurduğu duygulardır. Sevgi belki de hayatımızın her anında görünebilir. Bir insanın köpeğine olan sevgisi, bir çocuğun oyuncağına olan sevgisi, bir hayvanın yavrusuna olan sevgisidir.

 

Sevgi o kadar çok ki saymakla bitmez. Ama aşk öyle değildir bazen hayatımızda hiç olmaz ve hiç göstermez kendisini. Herkes arar ama bulamaz Sevgiyi bulmak kolayken aşkı bulmak zordur. Ve hatta bazen imkansızdır.

 

Aşk ve sevgi bize verilmiş en güzel ve en anlamlı duygulardır. Bu güzel duygulardan fazlaca yararlanmayı bilelim. Birbirinden ayrılsa da biz her zaman sevgimizi aşka dönüştürmeye çalışalım.

Etiketler :